דף הבית » כללי » 3 מסלולי טיולים עם אופניים חשמליים שכדאי להכיר 

3 מסלולי טיולים עם אופניים חשמליים שכדאי להכיר 

אחד המאפיינים של הישראלי הממוצע היא אהבת הארץ והאהבה הבלתי מוסתרת לטיולים במסלולים שונים בארץ ישראל. עם זאת, לא כל אחד יכול לעבור מסלול הליכה קלאסי, ולעיתים מזומנות מסלולי ההליכה מהווים מכשלה משמעותית בפני אוהבי הארץ אשר רוצים גם לטייל בה. עד לא מכבר, הפתרון היה רכיבה על גבי אופניים. ואולם גם כאן קיימת מגבלה, כאשר המאמץ הכרוה בדיווש וברכיבה מהווה מכשלה מרכזית. משהגיעו לעולם האופניים חשמליים, המצב השתנה מיסודו. כעת יכול כל אחד לעבור מסלולי רכיבה ארוכים, במינימום מאמץ ובמקסימום הנאה. איך קרה שהאופניים החשמליים בישראל הפכו לכה פופולאריים? אילו מסלולי טיול מעניינים אפשר למצוא עבור אופניים חשמליים? להלן כל התשובות. באתר https://greengoenergy.co.il תמצאו סוללות חזקות לטיולים ארוכים באופניים חשמליות.

האופניים החשמליים הפכו לפופולאריים, צאו לטייל!

עד לפני שנים בודדות היוו האופניים כלי רכיבה די נפוץ מצד אחד, אבל די קשה לתפעול מצד שני. הדבר בלט לעין במיוחד במסלולי טיול הכוללים טיפוס לגובה או מעבר בשבילים קשים. מרגע שהאופניים החשמליים נכנסו לחיים שלנו, הכל השתנה. כעת ניתן לעבור מסלולי רכיבה ארוכים יותר וגם מעט מסובכים יותר לביצוע. להלן 3 מסלולי טיול אפשריים עם אופניים חשמליים – מסלול רכיבה בכרמל בואכה חיפה, מסלול רכיבה בתך נופי הנגב המרהיבים ומסלול שלישי סביב אגם הכינרת.

  1. מסלול ראשון – רכיבה בהר הכרמל: אפשר ורצוי להתחיל את המסלול הזה במרכז הכרמל בחיפה, ולתכנן אות כך שיעבור דרך יערות הכרמל. כיום יש בילי רכיבה סלולים, אשר מקלים במידה רבה את הרכיבה. במהלך הרכיבה אפשר לעצור מדי פעם בנקודות תצפית איכותיות המאפשרות תצפית לנוף פנורמי מדהים.
  2. מסלול שני – סובב כינרת. ימת הכינרת משמשת מאז ומעולם יעד לטיולי הליכה ורכיבה של קבוצות שונות. העובשה שימת הכינרת נמצאת במצב שבו היא מלאה תמיד, בעקבות הזרמת מים מותפלים אליה, הופכת את מסלולי הרכיבה לאטרקטיביים מתמיד. אין בהכרח נקודת התחלה אחת או נקודת סיום מוגדרות. אפשר להקיף את הימה במלואה, ואפשר לרכב רק לאורך קטעים נבחרים משפת הכינרת. אפשר לרכב על כביש המקיף אותה או על מסלולים בחורשות ובאזורים המקיפים אותה. מדובר במסלולי רכיבה מוסדרים, עם נקודות חניה המאפשרות מנוחה ואף בילוי בשטח עם כל השפחה.  
  3. מסלול שלישי – רכיבה בנגב: לכאורה, כל מה שיש בנגב הוא נוף מדברי. למעשה, מדובר באזור רוחש חיים, שכל חובב טבע המכבד את עצמו מטייל בו לעיתים קרובות ככל שניתן. דוגמה טובה למסלול כזה הוא מסלול סובב ניצנה. מסלול הרכיבה הוא נוח מאד ועובר בכמה וכמה נקודות נוף מעניינות במיוחד. סוג המסלול נבחר בהתאם לטעם ולנטייה של קבוצת הרוכבים.

באופן עקרוני, רכיבה על אופניים חשמליים הופכת את מסלול הנסיעה למהנה ומעשיר הרבה יותר מאשר רכיבה על אופניים רגילות, שהרכיבה עליהם דורשת כושר גופני וריכוז. 

דילוג לתוכן